“Een wandeling om betoverd door te raken…”
Zeker eens per maand wandel ik door de prachtige galeries van Parijs die je in het 2de en 3de arrondissement kan vinden. De galeries geven me altijd het gevoel dat ik twee eeuwen terug in de tijd ben gezet. En dat kan wel kloppen, want de galeries en passages werden gebouwd in de 18-de en 19-de eeuw. Zo konden de dames en heren van stand rustig winkelen en flaneren zonder nat, koud en modderig te worden.
In de galeries kun je fijn shoppen. Neem eens een kijkje in de vele antieke boekwinkels, de mooie speelgoedwinkel Si Tu Vieux of neem plaats in een van de vele restaurantjes voor een heerlijke lunch.
De meest bekende galeries kun je hieronder vinden en ze zijn heerlijk om doorheen te struinen op een regenachtige dag. En sla ze ook zeker niet over tijdens de decembermaanden, zie op de foto’s hoe mooi de galeries dan versierd zijn.
Galerie Vivienne
Adres: 5 Rue de la Banque, 75002 Parijs
Passage Jouffrey
Adres: 10-12 Boulevard Montmartre, 75009 Parijs
Passage des Panoramas
Adres: 11 Boulevard Montmartre, 75002 Parijs
Passage de Choiseul
Adres: 6-8 Passage Choiseul, 75002 Paris
Passage du Grand Cerf
Adres: 145 Rue Saint-Denis, 75002 Parijs
Passage Verdeau
Adres: 6 Rue de la Grange-Batelière, 75003 Parijs