Ik draag al jaren vintage kleding en ben dus blij dat er steeds meer winkels komen die volhangen met kleding die smeken om een tweede leven. Zeker één keer per maand plan ik een hele dag in om te struinen over de rommelmarkt en om alle vintage winkels door te spitten op zoek naar dat speciale item wat bij de rest van mijn garderobe past. Naast de rommelmarkten (waar ik later een blog over zal schrijven) ga ik graag naar Le Marais in het 3de en 4de arrondissement om te vintage shoppen. Je kunt met onderstaand lijstje een hele dag vullen, dus plan een datum, neem een grote shopping bag mee en ga helemaal los!
Hierbij enkele van mijn favoriete vintage winkels:
Kiliwatch
Hier vind je 600 vierkante meter vintage kleding. Je kunt er kleding vinden van bekende merken zoals Levi’s en Ralph Lauren, maar ook opkomende labels zijn rijkelijk aanwezig. Het is iets duurder dan de meeste vintage winkels, maar de kleding is in goede conditie en de winkel is goed georganiseerd.
Adres: 64 rue Tiquetonne, 75002 Parijs
Openingstijden: maandag van 14.00 tot 19.00 uur. Dinsdag t/m donderdag van 11.00 tot 19.00 uur en vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 19.30 uur. Zondag gesloten.
Vintage Désir
Deze winkel heeft een uitgebreide keuze voor een kleine prijs. Elke dag komen er nieuwe items binnen. Het is onwaarschijnlijk dat je na het bezoeken van deze winkel met lege handen naar huis gaat.
Adres: 32 rue des Rosiers, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zondag van 10.00 tot 20.00 uur.
Mamz’Elle Swing
Als je deze winkel binnenstapt voelt het alsof je in een andere tijd bent beland. Een enorm aanbod aan vintage (cocktail) jurken van de 20-er jaren tot de jaren 60. Hier ga je zeker niet met lege handen de deur uit.
Adres: 35bis, Rue de roi de Sicile, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 14.00 uur tot 19.00 uur. Zondag van 15.00 tot 19.00 uur.
Pretty Box
Ben je op zoek naar iets speciaals? Dan is Pretty Box zeker een bezoekje waard! Je vindt hier veel grote merknamen en deze winkel is populair bij modellen en artiesten. De kleding is niet heel goedkoop, maar je kunt hier dan ook echte pareltjes vinden.
Adres: 77, Boulevard Beaumarchais, 75003 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 14.00 uur tot 19.30 uur. Zondag gesloten.
Free’P’Star
Deze shop heeft goede koopjes vanaf €1,- Dus een goede reden om je mandje vol te gooien! (Maar alleen als je het echt nodig hebt natuurlijk). Jurken, broeken, jassen, hoeden en schoenen, alles is hier te vinden. Zoek goed, er hangen regelmatig juweeltjes tussen. Free ‘P’Star heeft meerdere winkels, dus als het bij de ene locatie te druk is, dan neem je gewoon een kijkje verderop.
Adressen:
52 rue de la Verrerie, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 20.00 uur. Zondag van 12.00 tot 20.00 uur.
61 rue de la Verrerie, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 11.00 tot 20.30 uur. Zondag van 12.00 tot 20.30 uur.
20 rue de Rivoli, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zondag van 11.00 tot 20.00 uur.
66 rue de Saint-Antoine, 75004 Parijs
Openingstijden: maandag t/m zondag van 11.00 tot 20.00 uur.